Menu
Sati Hobby Řetěz na motorku podle poslední módy

Řetěz na motorku podle poslední módyNěkteré součástky mají na motorce význam větší a některé trochu podružnější. Ty méně důležité bývají většinou jen pro estetický dojem. Součástka, která patří do skupiny významných, je samozřejmě řetěz. Bez něho bychom mohli motorku používat spíše jen jako dětské odstrkovalo.
·        Řetěz zajištuje přenos hnací síly od motoru až ke kolu.
Pokud se stane, že se během jízdy přetrhne, může to vést až k nebezpečné dopravní nehodě. Proto je potřeba řetězy na motorku vybírat opravdu obezřetně a následně jim věnovat i dostatečnou údržbovou péči.

motorka

Jako první si bere slovo kvalita

Prvním krokem by měl být správný výběr toho nejlepšího výrobce, který nám garantuje tu nejvyšší kvalitu svých výrobků.
o   Řetězy na motorku se vybírají podle toho, jak bude samotná motorka namáhaná.
o   Neboli – pro jaký účel ji budu používat a jak je motorka silná.
Logicky tedy budou platit zásady:
·        čím silnější motorka, tím je nutné mít větší pevnost řetězu.
·        jestliže jezdím rychleji nebo motorku používám na závody, pak je také lepší připlatit si a pořídit tak odpovídající variantu řetězu.
To, jaký rozměr a kvalitu budu potřebovat, najdu snadno v tabulkách, které jsou na internetu dostupné.

Ani řetěz nemusí být fádní

Nejen podle kvality si ale můžete vybrat tuto důležitou součástku. Někteří motorkáři jsou natolik zapálení pro svou plechovou benzínovou lásku, že ji musejí mít ve všech směrech naprosto dokonalou. Což znamená také dokonale barevně sladěnou. S tím právě prozíraví výrobci motocyklových dílů počítají a téměř všechny součásti motorek, mezi něž patří i řetězy na kolo, se dají pořídit v několika zajímavých barevných variantách.

řetěz na motorku

o   stříbrná
o   zlatá
o   oranžová
o   zelená
o   modrá
o   červená.

Vždyť přeci i motocyklový jezdec může mít smysl pro krásu a soulad. A pokud někde uvidíte motorku, která je takto barevně dokonalá, určitě mu dáte za pravdu.